Autobazár - autá so zárukou Infolinka: 18 080

Predávate auto? Viete, ako na to?

Cena auta je vo svete jazdených áut často tajomnou veličinou. Existuje však viacero logických krokov, ako cenu nastaviť tak, aby ste boli spokojní, zbytočne ju neprestrelili, ale ani nezostali ošklbaní. Aké to sú?


  • Nemajte nereálne očakávania. Uvedomte si, že hodnota auta už behom prvých 2 – 3 rokov klesne o 50 – 60%, pri dahších autách aj o viac.
  • Zorientujte sa v cenách. Porovnajte si ceny v inzerátoch a autobazároch na podobné autá. Nezabudnite však, že ceny v inzerátoch nemusia zodpovedať sume, za ktorú sa autá reálne predajú. Nechajte si auto bezplatne on-line oceniť, napr. na http://www.darex.sk/predavam-auto/on-line-ocenenie.
  • Určite si nielen ideálnu cenu, ale aj spodnú hranicu pod, ktorú by ste auto už nepredali.
  • Pri predaji cez autobazár rátajte s maržou autobazáru. Veľké autobazáre sú však schopné predať auto za viac, preto vám môžu ponúknuť dobrú cenu. Nenechajte sa nalákať na „výhodnú“ cenu sľúbenú po telefóne. Dôležitá je suma, ktorú vám autobazár reálne vyplatí.
  • Nenechajte sa autobazárom manipulovať. Nie je dôvod, aby výkup vozidla trval viac ako hodinu. Viachodinové čakanie je iba hrou, ktorej cielom je vyplatiť vám čo najnižšiu cenu.Vyhľadávanie - darex.sk